Osobní pečetě

Osobní pečetě

Jedna z čínských tradicí, která je i dnes jasně viditelné na Taiwanu jsou tzv. osobní pečetě. Používají se při mnoha oficiálních příležitostech, především při podpisech smluv, šeků nebo jiných oficiálních dokumentů. Slouží v podstatě jako obdoba podpisu a používá se tak k ověření identity.

Každý řezbář pečetí má svůj specifický styl a proto není falzifikace otisku pečeti tak lehká, jak by se mohlo zdát. Většina institucí jako například banky a pošty si uschovávají kopie otisku pečetí a při všech finančních transakcích by se měl otisk ověřovat. Pečetí je mnoho druhů, od dřevěných které pořídíte již od 100 kč až po velmi drahé nefritové. Je zvykem mít jednu pečeť lepší kvality a jedno nebo více levných.

Kdy se pečetě začaly používat není jasné. Původně byly symbolem politické moci, ale už ve Období válčících států se začaly používat pro identifikaci.

Pro cizince není pečeť nutností, ale může to být zajímavým suvenýrem. Pečetě se prodávají často ve specializovaných obchodech, které se zabývají pouze pečetěmi nebo ještě dalšími produkty z nefritu. Ale je také možné, že se s nimi setkáte na turistických místech, kde ale není moc velký výběr.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *