Zajímavé články o Číně a Taiwanu - Půjčili byste si od Boha?

Zajímavé články o Číně a Taiwanu - Půjčili byste si od Boha?

Zajímavé články o Číně a Taiwanu – Půjčili byste si od Boha?

Na Taiwanu se otevřela nová možnost všem, kteří jsou ve finanční tísni a potřebují rychle malou finanční sumu.

Hozením věštících kostek (nejsou to úplně kostky protože mají tvar půlměsíce a jsou vždy červené) před sochou boha země, boha bohatství nebo nějakého jiného nebeského obyvatele, je možné, podle toho co jste hodili, získat půjčku v hodnotě 100 až 600 NT (60 – 360 kč).

 

Možná, že Vás teď napadlo, že pro tak malou půjčku byste nikdy do banky nešli. Pro mnoho Taiwanců je tato půjčku i jakýmsi požehnáním od boha, a proto takto získané peníze často investují nebo je vloží na spořící účet, případně do jejich vlastního podnikání.

Po roce, bez ohledu na to, jestli se Vám dařilo nebo zda jste byli ve ztrátě, se tyto půjčky vrací a to s tím, že se k vypůjčené sumě přidává minimálně dalších 200-300 NT (120-180kč) jako poděkování. Jsou ale známy i případy, kdy bylo navíc vráceno i 100 000 NT (600 000kč). To znamená, že minimální úrok je 20-30% a může stoupnout až na 100,000%. Navíc návratnost těchto půjček je opravdu vysoká, protože málokdo chce riskovat, že by si proti sobě poštval bohy. A tak ve výsledku nevrácené půjčky tvoří jenom 3-5%. Konkrétní pravidla pro to, jak si vytouženou sumu vylosovat se liší chrám od chrámu.

Někteří namítají, že chrámy, které poskytují tyto půjčku by se měly navrátit k tomu, aby byly zprostředkovatelé mezi člověkem a bohem. Na druhou stranu, stoupající obliba boha bohatství, která začala už v osmdesáti letech minulého století, může také znamenat, že poskytování „božských půjček“ je jenom odpovědí na už existující poptávku. Věk zájemců o půjčku je nejčastěji mezi 25-45 roky a podle některých to znamená, že se hodnoty této generace fundamentálně liší od té předchozí. Je zajímavé, že pokusy zavést podobný systém půjček v pevninské Číně skončily velmi neslavně. Jak by jenom dopadly u nás v ČR?


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *