Legendy ze Shenzhenu

Legendy ze Shenzhenu

Poznámka na úvod
Následují příběhy, které jsem slyšela od Číňanů, což ale vůbec neznamená, že jsou skutečnější než naše české „městské legendy“.

Některé záchody v levnějších podnicích mají falešnou zeď, takže jakmile vejdete do kabinky vrhne se na vás za falešnou zdí schovaný člověk, zabije vás a vaše orgány prodá.

Kdykoliv potkáte v Shenzhenu člověka tlačícího před sebou káru, na jejíž vrcholu jsou hadry nebo papíry, uvnitř se největší pravděpodobností nachází schránky s lidskými orgány.

Jedna mladá žena šla pít do baru, ráno se probudila ve vaně plné ledu. Na vaně ležel lístek, na kterém bylo napsané: „Jestli si chceš zachránit život, zavolej na tohle číslo.“ Když na číslo zavolala, dovolala se na policii/záchranku, která po tom, co přijeli, zjistili, že dívce chybí ledvina… (pozn. tento příběh byl údajně i námětem filmu nebo naopak mohl být onen film, jehož jméno si nepamatuje, námětem tohoto případu).
Jedna moje čínská kamarádka na vlastní oči viděla, jak u nádraží stála mladá žena s malým dítětem v náručí. Najednou přiběhl nějaký muž, dítě ji vytrhl a zmizel v davu. A takové případy údajně nejsou vzácné…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.