Den s prezidentem Taiwanu

Den s prezidentem Taiwanu

Měla jsem to štěstí a byla jsem vybrána jako zástupce do delegace World League for Freedom and Democracy na konferenci, které se účastnil i president Taiwanu Ma Ying-jiu.

IMG_0261 

Konference se odehrávala v Grand Hotelu, který je jednou z dominant Taipei a je ukázkou fúze klasické čínské architektury se západními vlivy a rozhodně stojí za návštěvu. Ze zastávky metra Yuanshan jezdí k hotelu hotelový minibus takže doprava je velmi jednoduchá a navíc i zdarma.

IMG_0215

IMG_0174

IMG_0187

Celkově jsem se účastnila pouze dvou dní konference – některé části byly vyhrazeny pouze pro úzký okruh pozvaných a jiných jsem se nemohla zúčastnit z časových důvodů. První den jsem dorazila do hotelu na zahajovací recepci, které se účastnil (krom jiných) starosta Taipei (na fotce vlevo). Vzhledem k tomu, že starostové Taipei se na Taiwanu často stávají presidenty, tak se možná koukáte na budoucího presidenta země,

IMG_0205

Druhý den ráno proběhlo zahájení konference a proslov presidenta Taiwanu Maa.

 IMG_0253

Konference byla tlumočena do angličtiny a španělštiny (a v případech, kdy to bylo zapotřebí zase naopak do čínštiny) a tlumočníci, stejně jako tanečníci, jejíchž vystoupení zakončilo ranní část konference, odvedli bez diskuze perfektní práci.

IMG_0303

Český zástupce na konferenci bohužel chyběl, na druhou stranu možná právě díky tomu jsem se seznámila s delegáty Francie, Španělska a některých států Latinské Ameriky. Po ranní přednášce jsme všichni (až na prezidenta) společně obědvali.

 

IMG_0316

Odpolední schůze členů parlamentů, kde se předkládaly připomínky a názory jednotlivých účastníků byla příjemným zakončením mé účasti na konferenci.

IMG_0341

Ještě pár fotek z hotelu:

IMG_0235

IMG_0192

IMG_0356


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *